Włosy porady

Trzy największe problemy podczas zapuszczania brody

Istnieje wiele trudności z jakimi borykają się brodaci mężczyźni – powolny wzrost, niepasujący kształt brody, źle dobrane produkty, nieodpowiednie przycinanie i inne.
Przeanalizowaliśmy najważniejsze problemy i zawęziliśmy  je do trzech największych problemów podczas zapuszczania brody.
Mamy  nadzieję, że poniższe wskazówki pomogą Wam rozwiązać te dylematy.

3 największe problemy z brodą:

 

 1 – Swędzenie brody
Swędzenie zawsze się pojawia! To największy problem i często trudny do rozwiązania.

Po pierwsze: 2 tygodnie swędzenia
Wyjaśnijmy sprawę oczywistą: broda swędzi zawsze podczas pierwszego etapu wzrostu.
Są to przecież  zasadniczo świeżo ścięte włosy, które są dość ostre i naciskają na skórę podczas wzrostu – gdy urosną wystarczająco długie oddalając się końcówkami  od skóry – swędzenie ustaje.
Zwykle dzieje się to w okresie 2-tygodniowego wzrostu. W sumie nie tak długo, ale można oswoić ból używając olejku do brody, który zapewnia nawilżenie i odpowiednie natłuszczenie skórze.
Dlaczego broda swędzi?

Trzeba powiązać  swędzącą brodę z suchą podrażnioną skórą. To prowadzi do nieprzyjemnego swędzenia.
Rozwiązaniem tego problemu jest częsta  pielęgnacja brody  poprzez stosowanie odpowiedniej pielęgnacji  i używanie olejów i balsamów, by utrzymać włosy i skórę dobrze nawilżoną. Takie rutynowe podejście sprawi, że problem swędzenia zniknie, a broda będzie odpowiednio miękka i zdrowa.
Jednak stosując pełną pielęgnację nadal narzekacie na swędzenie?

Wychodzicie z pod  prysznica, osuszacie brodę ręcznikiem i na jeszcze wilgotną nakładacie olejek. To najlepszy moment, ponieważ wtedy włosy dobrze wchłaniają produkt. Jednak pomyśleliście sobie, że chcecie dla swojej brody jak najlepiej i  postanowiliście użyć więcej. Sądziliście, że im więcej użyjecie  olejku tym lepsze będą skutki.  Zrobiliście to kilka dni z rzędu aplikując więcej olejku do brody. A czy pomyśleliście, że będziecie mieć najzdrowszą brodę w kraju stosując szampon do brody 2 w 1 plus jeszcze olejek ? Ale czy na pewno?

Nagle zaczęliście mieć naprawdę mocno  swędzącą brodę!
I od razu pojawia się pytanie: dlaczego mam swędzącą brodę jeśli robię wszystko co jest zalecane – odpowiednie mycie brody, codzienna pielęgnacja i stosowanie oleju do brody?
Czujecie pod brodą swędzące, małe plamy?.
Diagnoza jest tylko jedna:  nadużywanie olejku do brody.

Nadużywanie go może powodować podrażnienia skóry, a nawet  drobne oparzenia. Olejki zasadnicze (lub czasami oleje nośnikowe) w mieszaninie mogą powodować problemy u osób z wrażliwą i reaktywną skórą.
Dlatego ważne, by testować, co działa dla Was najlepiej! Jeśli dany produkt reaguje źle na waszej skórze, przestańcie go używać i szukajcie innego.
Jeśli więc używacie  jakichkolwiek produktów do brody i pojawia się swędzenie może to być skutek olejów lub częstotliwość i ilość używania.
Oto nasze rekomendacje co do ilości stosowania olejku do brody:
• mniej niż 5 kropli dla brody  od 0-3 miesięcy,
• dawka 5 kropli  dla 3-6 miesięcznej brody
• 5 kropli i więcej na brodę 6-12 miesięczną
Konkluzja jest taka, że warto stosować  olejek do brody, ale uważajcie na ilość używania i dobierzcie produkt, który będzie dla was najlepszy!

 

2 – Sucha broda
Wszyscy brodacze w pewnym momencie doświadczają tego problemu – sucha broda.  Może to być spowodowane przez wiele różnych czynników w życiu i środowisku:
• temperatura
• wilgotność
• kurz
• produkty
• warunki skóry
Wszystkie powyższe czynniki mogą być przyczyną suchości brody. Oto skuteczna lista rzeczy które trzeba i warto włączać do codziennego brodatego reżimu:

 

Lista rzeczy do zrobienia
Upewnij się, że używasz szamponu i odżywki bez  siarczanów lub żrących substytutów chemicznych i wybieraj naturalne kosmetyki do brody.
Zwykły szampon może pozbawiać brodę naturalnych olejów, więc stosujmy go maksymalnie dwa razy w tygodniu.

Siarczany (stosowane w typowych szamponach) to chemia, która zapewnia bąbelki i pianę podczas mycia. Ta chemia ma złe działanie na nasze włosy. Może pozostawić je suche, a czasem nawet podrażnić  delikatną skórę twarzy. Idealnym rozwiązaniem byłoby użycie szamponu przeznaczonego specjalnie do brody. Gorąco polecamy organiczne kosmetyki, ponieważ są one w 100% naturalne i dobre jakościowo. Można je używać z dużo większą częstotliwością, ponieważ są one specjalnie zaprojektowane do brody. Nawet  myć co drugi dzień.
Stosujcie też dobrą odżywkę 3-4 razy w tygodniu (możliwe więcej), w zależności od tego, jak reaguje na nią broda.
I wspomniany wcześniej w artykule olejek do brody zaopatrzy skórę i zarost w potrzebne składniki odżywcze i nawilżenie dla zdrowego środowiska wzrostu.

Lista rzeczy, których NIE ROBIMY
Nie stosujcie mydła do mycia brody! Pozbawia ono skórę wszystkich naturalnych olejów. Jeśli już bardzo chcecie używasz mydła (brodatego samobójstwa), wybierajcie naturalne.
Możecie kupić mydło, które nie zawiera żadnych detergentów lub substancji chemicznych.
Upewnijcie się, że kupujecie produkt mydlany przeznaczony wyłącznie do włosów na twarzy. Sprawdzajcie  składniki i zawsze testujcie!

 

Nie czesz brody przed prysznicem.
Jeśli zaczniesz szczotkować lub czesać, gdy włosy nie zostały zmiękczone, możesz ciągnąć i walczyć ze splątanymi włosami, co doprowadzi do podrażnień na skórze i mieszkach.
Polecamy stosowanie trochę olejku do brody pod prysznicem. Zmiękczy on włosy i nada skórze delikatny poślizg przed rozpoczęciem pielęgnacji. Celem jest zapewnienie możliwie najmniejszego naprężenia – każde uszkodzenie skóry pod brodą  będzie skutkowało suchością i łupieżem. Bo łupież są to po prostu martwe komórki skóry, które zostały uszkodzone. Wybierajcie grzebień do brody o  szerokim rozstawieniu zębów. To powinno ograniczyć do minimum podrażnienia.

Nie dotykać
Wreszcie – należy unikać ciągłego głaskania. To takie uzależniające, dotykanie własnej brody, prawda? Gładząc brodę faktycznie przyczyniacie się do wysuszenia włosów na twarzy, ponieważ stały kontakt pozbawia naturalnego natłuszczenia z włosów. Olej (sebum) przenosi się z włosów na skórę na palcach. Wiemy, że to trudne, ale powstrzymanie się od gładzenia pomoże utrzymać brodę w optymalnym nawilżeniu.

Dzięki zdrowej rutynie pielęgnacji brody i zdrowej równowadze stosowania olejku wasze brody będą jedwabiste i gładkie!
3 – Nieregularna broda.
Większość mężczyzn twierdzi, że jednym z największych problemów, z którymi się zmagało, była niejednolita broda!  Nieregularna broda może spotkać każdego.
Np. niejednolite odcinki wokół policzków i łączniki między wąsami a bródką są cieńsze. Niestety, wiele z tych problemów sprowadza się do genetyki.
Ale są rozwiązania! Dla każdego, kto właśnie zaczął zapuszczać brodę trzeba dać jej przynajmniej stały okres 3 miesięcy wzrostu. To pokaże jej potencjał wzrostu po sześciu miesiącach, w których zobaczmy prawdziwe wyniki! Nie można stwierdzić, że broda jest niejednolita zanim nastąpił realny wzrost! Męskie włosy twarzy rosną w różnych okresach czasu i dając przynajmniej 3 miesiące wzrostu pozwoli powolnie rosnącym włosom (10% -14% rośnie wolniej od reszty) szanse na nadrobienie zaległości.

Ukryć
Jeśli broda rosła przez dłuższy czas, a wciąż widać łatki, może uda się je ukryć przez zastosowanie kilku drobnych sztuczek.
Możecie kontrolować kierunek wzrostu włosów twarzy. Grzebień to świetny sposób na kontrolowanie kierunku wzrostu. Można użyć grzebienia, by pokryć wszelkie plamy lub obszar z wolniejszym wzrostem i zakamuflować cieńsze sekcje. Wystarczy przeczesać grubszy zarost na cieńszy obszar. Wykonując tę czynność, włosy naturalnie zaczną pozycjonować się do wyszkolonej pozycji.
To tak, jakby mieć tupecik. W pierwszej kolejności przesuwasz grzywkę do pożądanego miejsca, ale po pewnym czasie zaczyna trzymać się tam naturalnie. Możesz fizycznie ćwiczyć włosy, aby rosły w określonym kierunku za pomocą tej techniki.

Można również użyć szczotki do brody.
Wybierajcie szczotki z włosów dzika, ponieważ naturalne włókna świetnie sprawdzają się w rozprowadzaniu olejów. Jeśli zamierzacie kupić tanią szczoteczkę syntetyczną, efekt nie będzie już tak skuteczny. To idealny sposób, by broda wyglądała pełniej.
Ruch szczotkowania pozwoli brodzie wyglądać na pełniejszą,  gdzie praca grzebieniem służy do sterowania kierunkiem wzrostu.
Korzystanie z tych dwóch metod może tworzyć pełniejsze, bardziej równe pokrycie. Jednak idealnym celem jest promowanie tempa wzrostu.

Suplementy
Możesz poprawić wzrost brody poprzez dietę.
Cel to żywność lub suplementy z biotyną, która jest po prostu witaminą B. Wspomaga ona szybsze tempo wzrostu i zwiększa produkcję włosów.
Najgorsze problemy brodaczy rozwiązane!
Jeśli zastosujesz wytyczne w tym artykule, powinieneś złagodzić wszystkie problemy z brodą, jak: swędzenie, suchość i nieregularny wzrost.  Pamiętaj, by utrzymywać brodę w dobrej kondycji przyzwoitymi produktami i stałą rutyną.