Włosy porady, Zniszczone włosy

Dlaczego warto korzystać z organicznych produktów do włosów?

Dlaczego warto korzystać z organicznych produktów do włosów?

Czasami może to kuszące, by zrezygnować z produktów ekologicznych na rzecz tańszych i łatwiej dostępnych produktów tradycyjnych. Jednak ważne jest aby przed podjęciem decyzji  o zakupie zrozumieć niezliczone zalety produktów organicznych w stosunku do niebezpieczeństw  stosowania tradycyjnych produktów.

Twoje włosy i skóra głowy natychmiast będą zdrowsze od korzystania z produktów ekologicznych. Jako organiczne preparaty delikatnie przenikają one oleje, minerały i ekstrakty ziołowe do twoich pasm, mieszków włosowych i skóry. Twoje włosy będą bardziej sprężyste, pobudzone do wzrostu i zyskają ten połysk, o którym zawsze marzyłaś. Wybór organicznych produktów do włosów jest z korzyścią dla środowiska, ponieważ ulegają one biodegradacji.

 

Tradycyjne szampony i odżywki mogą zwiększać ryzyko rozwoju raka, zaćmy i słabego rozwoju wzroku u dzieci i inne poważne problemy zdrowotne. Wybierając  szampony i odżywki, należy unikać substancji chemicznych, takich jak siarczan laurylo-sodowy, siarczan mureth, laurylosiarczanu amonu, glikol propylenowy. Substancje te mogą potencjalnie wysuszać i podrażniać naszą skórę głowy i mieszki włosowe.