Włosy porady

5 prostych sposobów dbania o włosy

Czy chciałabyś codziennie budzić się z włosami od razu wyglądającymi idealnie?
Oczywiście, że tak. Wszystkie tego chcemy!
Niestety potrzebujemy czasu, by nasze włosy wyglądały dobrze. Jednak okazuje się, że w kilku prostych krokach i zmianach w codziennej rutynie, twoje włosy mogą wyglądać świetnie bez tracenia dodatkowego czasu.
Zdrowe włosy są ważne. Jeśli dobrze dbasz o włosy, będą wyglądać świeżo i ty będziesz czuć się atrakcyjnie. Jeśli nasze włosy wyglądają świetnie, tak samo czujemy się my.
Niezależnie od rodzaju włosów lub stylu, oto kilka uniwersalnych wskazówek, które pozytywnie wpłyną na  zdrowie naszych włosów.

1. Zawsze myj i odżywiaj (ale nie za często!)
Podstawą zdrowych i świetnie wyglądających włosów są mycie i odżywianie. Jednak ten prosty akt może być błędnie wykonywany.
Okazuje się, że nadmierne mycie włosów jest złe. Mycie włosów każdego dnia może je wysuszyć, więc dla zdrowia naszych pasm myjemy je co dwa lub trzy dni.
Jeśli chodzi o proces mycia szamponem, przed użyciem upewnij się, że włosy są wystarczająco mokre. Nalej szampon na dłonie, rozetrzyj go, a następnie nałóż na włosy. Ważne by myć włosy delikatnie, bez silnego pocierania i szarpania.

Oprócz mycia szamponem, odżywka jest bardzo ważna. Stosowanie odżywki pomaga na rozdwojone końcówki, które mogą wystąpić w wyniku codziennych czynności, jak również sprawia, że włosy stają się gładsze i pięknie błyszczą.
W sklepach dostępne są  różne produkty dla różnych rodzajów włosów. Możesz wybrać te przeznaczone do włosów przetłuszczających się, do włosów suchych  czy linię dla tych, którzy mają problem z łupieżem. Kosmetyki naturalne do włosów docenia zwolenniczki ekologicznego podejścia do życia. Wypróbuj różne szampony, aby sprawdzić, które z nich najlepiej pasują do Twoich włosów.

2. Stosuj najlepsze techniki suszenia
Zwijanie włosów za pomocą ręcznika w turban może być szkodliwe dla nich. W ten sposób można je uszkodzić i przyczynić się do większego rozdwajania końcówek.
Jeśli chcesz używać ręcznika do wyschnięcia włosów, delikatnie dociśnij ręcznik do części włosów i przytrzymaj. Ręcznik nasiąka nadmiarem wilgoci, a efekt będzie zdrowszy dla włosów.

Istnieją również pewne techniki suszenia, które są korzystniejsze. Na przykład podczas suszenia trzymamy nawiew jak najdalej od włosów. Zbyt bliskie operowanie suszarką przy pasmach może wysuszyć część włosów i usunąć niezbędną wilgoć.
Używajmy średniego ciepła i suszmy  do dołu, w kierunku wzrostu włosów. I nie zapominajmy by stosować kosmetyki chroniące pasma przed gorącem.

lawen-sklep

3. Wybierz właściwy produkt do stylizacji
Podobnie jak szampon i odżywka, istnieją setki różnych produktów do włosów. Jaka jest różnica między woskiem, pomadą a kremem do stylizacji?
Różne produkty służą różnym celom, a jeśli używasz niewłaściwego możesz zaszkodzić włosom. Na przykład, jeśli masz bardzo cienkie włosy, stosując mocny, gruby wosk możesz je nadmiernie obciążyć i w rezultacie włosy będą oklapnięte i szybko się przetłuszczą.
Podstawowy cel poszczególnych produktów:
• Żel: utrzymuje fryzurę w stanie niezmiennym, usztywnia.
• Krem: nadaje strukturę i połysk.
• Wosk: idealny do stylizacji i połysku.
• Pomady i pasty: nadają strukturę i gładkość.
• Lakier: utrwala.
• Serum: redukuje puszenie się, daje połysk.

4. Chroń włosy podczas pływania
Pływanie jest świetne dla zdrowego stylu życia, ale chlor w basenie nie jest w ogóle dobry dla włosów.
Chlor jest niezbędny w basenie, by utrzymać go w czystości dla celów użyteczności publicznej ale nadmierne narażenie pasm na chlor jest bardzo szkodliwe dla włosów, ponieważ może je wysuszyć i pozbawić naturalnego natłuszczenia. Niektórzy ludzie są bardziej narażeni na działanie chloru. Jeśli farbujesz włosy lub masz cienkie, możesz szybciej zobaczyć te negatywne efekty.

Na szczęście istnieje kilka rzeczy, które można zrobić, aby chronić włosy.
• Po pierwsze:  zmocz włosy  czystą wodą przed wejściem do basenu. Mokre włosy  mniej wchłoną wody z basenu.
• Po drugie: nosić czepek do pływania. Jeśli regularnie pływasz to najlepszą rzeczą jaką możesz zrobić dla ochrony włosów przed szkodliwym działaniem chloru jest zakładanie czepka.
• Po trzecie: dokładnie wypłucz włosy po pływaniu, umyj je szamponem i zastosuj odżywkę. Można nawet kupić szampon przeznaczony do usuwania chloru.
5. Regularnie odwiedzaj fryzjera
Pielęgnacja włosów u fryzjera co cztery lub sześć tygodni może naprawdę pomóc włosom.
Fryzjer podetnie rozdwojone końce i nada włosom orzeźwiający wzrost. Wszakże są ekspertami w pielęgnacji włosów, więc jeśli nie jesteś pewna co do najlepszych produktów do włosów, zdecydowanie są to osoby, które warto zapytać.
Jeśli szukasz nowej fryzury, fryzjer pomoże ci dobrać odpowiednią dla Ciebie. Wie, jakie masz włosy i potrafi dopasować styl do kształtu twarzy.
Stosowanie tych prostych kroków w codziennej pielęgnacji wniesie pozytywne zmiany. Dbanie o włosy to jak dbanie o jakąkolwiek część ciała – można to zrobić łatwo, jeśli wiesz co robić.
Niezależnie od fryzury troszcz się o włosy, a zobaczysz i poczujesz korzyści.